Joanna Rułkowska

prawniczka

Ekspertka w temacie małych biznesów i pasjonatka praw kobiet. Autorka książki Biznes Mamy i programu wsparcia w postaci Akademii Małego Biznesu. Laureatka konkursu Kobieta E-commerce 2023 w kategorii Przedsiębiorcza Mama. Specjalizuje się w budowaniu profesjonalnych i zgodnych z prawem pasów startowych od działalności nierejestrowanej do biznesu marzeń. Wierzy, że każda chwila to szansa, by wszystko zmienić.
[Więcej >>>]

Opinie klientek

Twoją marką jest to, co ludzie mówią o tobie, kiedy wyjdziesz z pokoju.

Jeff Bezos

***

Agnieszka Ciszewska Paznokcie Klasy Biznes

Agnieszka Ciszewska
Paznokcie Klasy Biznes

Miałam przyjemność już dwukrotnie współpracować z Joanną. Poprowadziła dla moich klubowiczek webinar o działalności nierejestrowanej oraz webinar o zakładaniu działalności.

Oba skrojone na potrzeby moich obserwujących.

Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu i merytorycznego przygotowania, ale także otwartości i zaangażowania w projekt.

Joasia jest nie tylko prawniczką, ale – co ma dla mnie duże znaczenie – działa w interesie innych kobiet.

W planie kolejna współpraca, więc jeśli ktoś się zastanawia, czy warto? Tak! Bardzo polecam!

 

 

Aneta Topczewska Opinie KlientekAneta Topczewska
Korekta i redakcja

Już od jakiegoś czasu zajmuję się redakcją i korektą tekstów i tak samo długo rozglądałam się za kimś, kto pomógłby mi w znalezieniu najlepszej dla mnie formy prowadzenia tej działalności. Rozmawiałam z kilkoma księgowym, ale żadnej z nich nie udało się rozwiać moich wątpliwości. Na szczęście trafiłam na Joannę Rułkowską – specjalistkę od działalności nierejestrowanej.

Spotkanie z Asią okazało się strzałem w dziesiątkę. Nie dość, że przedstawiła mi różne możliwości, to jeszcze zrobiła to w bardzo przystępny sposób, bez urzędowych formułek i definicji.

Odpowiedziała na wszystkie moje pytania, nawet te niezadane :). A na zakończenie dostałam od niej podsumowanie naszej rozmowy: spisane w punktach najważniejsze dla mnie informację (nieoceniona pomoc dla kogoś, kto nie zna się na podatkach i składkach).

Cieszę się, że zdecydowałam się na spotkanie z Asią. Przegoniła moje strachy i teraz już bez obaw mogę poświęcić się mojej działalności, czyli pracy z tekstem.

 

 

Dominika HapekDominika Hapek
Prezes Fundacji SAMA MAMA

Pani Joanna brała udział w Live w temacie Prowadzenia działalności nierejestrowanej dla Fundacji Sama Mama.

Wielka doza wiedzy i doświadczenia, przekazana w sposób przystępny oraz klarowny.

Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu.

 

 

 

Opinie klientek Katarzyna
Instagram: Pani Kasia po godzinach

 

To da się wystartować z własnym biznesem i nie pakować się na wejściu w opłacanie ZUS-u?

Myśl o kosztach, formalnościach, podatkach i innych pułapkach czekających na potencjalnego przedsiębiorcę potrafi skutecznie ostudzić zapał do założenia własnej firmy.

Jeśli do tego jesteś mamą, której doba nie jest z gumy i obawiasz się, że wchodząc na rynek nie tylko stracisz cenny czas, który mogłabyś poświęcić rodzinie, ale tez narazisz domowy budżet na straty, możesz marzenie o swoim biznesie odłożyć na… zawsze.

Biznes Mamy. Poradnik o działalności nierejestrowanej to pozycja obowiązkowa dla każdej kobiety, która chciałaby założyć własną działalność gospodarczą.

Nie znajdziesz w nim bajek spod znaku „wszystko jest kwestią organizacji”, a raczej inspirację i namacalny dowód na to, że w macierzyńskiej (czy też obarczonej innymi obowiązkami) rzeczywistości da się iść naprzód – nie zawsze sprintem, często spacerem, a czasem „tip-topami”– grunt, że konsekwentnie, w wyznaczonym kierunku.

Joanna Rułkowska stworzyła kompletny poradnik uwzględniający prawne, księgowe, kadrowe i macierzyńskie aspekty prowadzenia działalności nierejestrowanej, tak byś mogła bez obaw w swoim tempie, z dostępnymi zasobami, w pełni legalnie zbudować bezpieczny pas startowy do biznesu przynoszącego godziwy zarobek.

Przeszło trzysta stron fachowej wiedzy popartej życiowymi przykładami przeczytałam w 3 wieczory, co biorąc pod uwagę moje ząbkujące realia jest chyba najlepszym dowodem na to, że książka nie trąci nudą.

Wybrać lekturę dotyczącą przepisów prawnych zamiast snu?

To w rzeczy samej musi być pozycja godna polecenia! Bez wahania wrzucam ją do katalogu POLSKA PERŁA!

Bez wahania pożegnaj szczątkowe, niezweryfikowane informacje krążące w sieci. Wszystko co musisz wiedzieć o działalności nierejestrowanej autorka podaje Ci na tacy.

 

 

Opinie klientek Karolina Guzik
Instagram: Karolina Karo Guzik

Kochane! Sama nie wiem od czego zacząć. Bo jestem w szoku, że tak świetny i POTRZEBNY produkt nareszcie powstał!

Śledzę Asię od momentu kiedy zaczęła publikować swoje treści w mediach społecznościowych.

Zawsze byłam pełna podziwu dla jej profesjonalizmu i treści, które są autentycznie dobre, wspierające i rzetelne.

Wiele się mówi teraz o pomocy dla kobiet. Asia robi to na poważnie.

Dodatkowo jest niezwykle miła i sympatyczną osobą. Co nie zabiera jej profesjonalizmu.

Książka, którą stworzyła Asia, zawiera wszystko co potrzeba. A dodatkowo jest napisana językiem, który nawet ja rozumiem? A musicie wiedzieć, że przepisy/prawo/regulaminy to nie jest moja mocna strona.

Książka jest świetna dla każdej z nas, która chciałabym wystartować ze swoim małym biznesem, a przy okazji dołożyć się do rodzinnego budżetu.

Szyjesz, malujesz, piszesz, tworzysz coś „ręcznie”? Fotografujesz? Spróbuj! Działalność nierejestrowana, to świetny początek.

A Książka Asi przeprowadzi Cię za rękę przez trudne momenty, które bywa że budzą naszą frustracji czy nawet i przerażenie – umowy, kruczki prawne, rzeczy o których powinnyśmy pamiętaj – tutaj wszystko jest!

To kompendium wiedzy na start, które wyposaży Cię we wszystko, co powinnaś wiedzieć.

Jeśli masz sobie zrobić jakiś prezent, a przy okazji nabrać odwagi i ruszyć do przodu – ta książka to dla Ciebie najlepszy upominek. I najlepiej wydane pieniądze.

Asiu! Niezwykle podziwiam Twoje działania – to jak potrafisz być obowiązkowa, odpowiedzialna, świetnie przygotowana i pełna entuzjazmu do działania.

Dziękuję Ci za wszystko co zrobisz dla kobiet! Nie tylko mówisz, ale rzeczywiście to robisz.

 

 

Opinie klientekKlara Osada
Osada dla mam

Książka Biznes Mamy to prawdziwy majstersztyk.

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich Mam, które chciałyby robić coś więcej i marzą o własnej działalności.

Asia przeprowadza nas krok po kroku przez wszystkie aspekty prowadzenia działalności, poczynając od prawnych i księgowych a kończąc na praktycznych i organizacyjnych.

To nie jest żmudny poradnik napisany niezrozumiałym językiem ale książka którą się czyta lekko i przyjemnie, a przytoczone kwestie są tak przystępnie napisane że zrozumie je nawet wiecznie niewyspana młoda mama.

 

 

Opinie klientek Marta MazurczykMarta Mazurczyk
Mediacje i szkolenia

 

Pomagam w dojściu do porozumienia, kiedy pojawia się konflikt i nagromadzone emocje utrudniają znalezienia rozwiązania.

Szczególnie bliskie są mi mediacje rodzinne oraz mediacje szkolne oraz rówieśnicze.

Propaguję wiedzę o mediacji jako sposobu rozwiązywania konfliktów.

Pomagam głównie parom przed lub w trakcie rozwodu oraz na szkoleniach zapoznaje szkoły z możliwościami jakie dają mediacje.

O istnieniu działalności nierejestrowanej dowiedziałam się od Asi na jednym ze spotkań Klubu Przedsiębiorczych Mam.  Od razu poczułam, że to coś dla mnie.

Po zdobyciu uprawnień, na spotkaniu, Asia w bardzo przystępny sposób rozwiała wszystkie moje wątpliwości oraz odpowiedziała na nurtujące pytania. Bardzo mnie ucieszyły zdobyte informacje, poczułam się pewniej i bezpieczniej, mogłam spokojnie zacząć działać i zarabiać.

Polecam serdecznie kontakt a Asią. Ogrom wiedzy przekazywanej w bardzo przystępny sposób. Nie miałam żadnych wątpliwości do kogo udać się z moimi wątpliwościami i pytaniami dotyczącymi szczegółów prowadzenia DN.

 

 

Opinie klientek Aneta BiałyAneta Biały
Konferencja: Czas na Biznes Mamy

 

Jestem mentorką transformującej sprzedaży i pomagam kobietom zamienić ich potencjał w dochodowy biznes.

Dość często na drodze do własnego biznesu stoją brak pomysłu na działalność oraz wiedzy jak budować biznes z zyskiem, okraszone wewnętrznym krytykiem, który podkupuje wiarę w sukces.

Kiedy w projekcie My Mamy Moc zrodziła się idea, że czas wesprzeć ambitne mamy w rozpoczynaniu swoich biznesów, szukałam inspirujących prelegentek ogólnopolskiej konferencji „Czas na Biznes Mamy”.

Asia idealnie wpisywała się w misję wydarzenia. Podzieliła się nie tylko wiedzą odnośnie aspektów prawnych, ale i autentycznością, jak z powodzeniem łączy macierzyństwo z rozwojem własnego biznesu.

Bardzo dziękuję za udział i zaangażowanie w promocję wydarzenia, a także za odpowiadanie na komentarze, a było ponad pół tysiąca uczestniczek, więc troszkę się działo!

Pełen profesjonalizm, wiedza i ciepło, które bije od Asi sprawiają, że cudownie się z nią współpracuje.

 

 

Opinie klientek Magda MytychMagda Mytych
Strefa Wirtualnych Asystentek

 

Jestem twórczynią programu edukacyjnego dla wirtualnych asystentek. Gdy trafiłam do Asi – była akurat w fazie przygotowań do Maratonu Księgowego.

Widząc, jak obszerna i skomplikowana jest wiedza z zakresu działalności nierejestrowanej, a z drugiej strony – jak ogromna jest potrzeba edukacji początkujących WA w tym zakresie postanowiłam Asię zaprosić do mojej Strefy Wirtualnych Asystentek, by opowiedziała o niuansach DN w ramach szkolenia.

Zarówno ja, jak i uczestniczki szkolenia zachwyciłyśmy się merytoryką oraz profesjonalnym, choć jednocześnie ludzkim podejściem Asi do szkolenia.

Przełożyła język prawniczy na język polski tak, że każda z nas wyciągnęła dla siebie bardzo dużo! Bardzo Ci Asiu dziękuję za to szkolenie!

 

 

Opinie klientek Martyna Wełyczko ŁebekMartyna Wełyczko-Łebek
Pasieka w paski

 

Jestem Martyna i w działalności nierejestrowanej zajmuję się rękodziełem oraz startuje z nagrywaniem wideo na zlecenie.

Zanim przystąpiłam do AMB prowadziłam już DN, ale wiele spraw było dla mnie wciąż niejasnych. Np. nie wiedziałam czy mogę sprzedawać swoje ręcznie robione świece za granice. W AMB nie tylko dowiedziałam się, ze tak, ale też jak to zrobić legalnie i jak wystawić fakturę.

Oprócz tego, bardzo chciałam nagrywać filmy na zlecenie.

Mam skomplikowaną sytuację ubezpieczeniową, i kiedy wydawało się, że nie będę mogła oferować swoich usług, Asia indywidualnie zajęła się moim problemem, sprawdziła wszystkie kwestie prawne i znalazła rozwiązanie!

Jej zaangażowanie w rozwiązywaniu problemów kursantów jest nieocenione. To chyba jest najcenniejszy aspekt AMB – zawsze mogę zadać pytanie o na pewno nie zostanę bez pomocy.

Oprócz tego bardzo cenne dla mnie, oczywiście poza wiedzą merytoryczną, są wszystkie wzory dokumentów.

Dostaliśmy jak na tacy: regulamin sprzedaży, klauzule informacyjne, wzory umów, ewidencje sprzedaży i kosztów i jeszcze więcej. Nic już sami nie musimy robić.

Przystępując do AMB spodziewałam się, że uporządkuję swoją działalność pod względem księgowym i prawnym. Nie spodziewałam się, że spojrzę na moją działalność jak profesjonalistka, stworzę strategię jej rozwoju i plan działania.

Moje prowadzenie biznesu zmieniło się z chaosu w przemyślane realizowanie planu. Moje życie się zmieniło, bo nigdy nie byłam tak pewna siebie i tego co robię, jak po Akademii.

Jeśli się ktoś waha, czy warto przystąpić do AMB, to powinien się jak najszybciej zapisać zanim braknie miejsca.

To jest tez wielka oszczędność pieniędzy, bo kurs, w porównaniu z tym co oferuje, kosztuje na prawdę niewielkie pieniądze.

A Asia bardzo kibicuje każdemu uczestnikowi. Jej także zależy na naszym sukcesie!

 

 

Opinie klientek Iwona Wieczorek BartkowiakIwona Wieczorek-Bartkowiak
W cudzym słowie

 

Nie miałam pojęcia o prowadzeniu działalności nierejestrowanej, dlatego obawiałam się podjąć jakiekolwiek działania, by zrealizować swoje plany dotyczące redagowania i korekty tekstów na tzw. „swoim”.

I tak ze startem swojej działalności zwlekałam, aż do momentu, kiedy w internecie natrafiłam na ogłoszenie o naborze do Akademii Małego Biznesu. To były ostatnie godziny zapisów – decyzję podjęłam po przeczytaniu wyczerpującej informacji o zawartości kursu.

Było w nim wszystko: i aspekty prawne, i wskazówki techniczne jak zorganizować sobie czas pracy w firmie, i wyjaśnienie zawiłości finansowych. I nie były to tylko obietnice!

Joanna Rułkowska – mentorka AMB dała nam uczestniczkom o wiele więcej. Wzory dokumentów, kalkulatory i karty pracy, zadania do samodzielnego wykonania dla własnej działalności – wszystko przygotowane starannie i drobiazgowo przemyślane.

Jednak nieocenionym dobrem jest osobiste wsparcie Joasi dla swoich kursantek.

Live’y, webinary, stała obecność w grupie na Facebooku dawały nam poczucie bezpieczeństwa przy podejmowanych decyzjach biznesowych, a Joasia żadnej wątpliwości i żadnego pytania nie zostawiła bez odpowiedzi.

Dla mnie osobiste jej zaangażowanie jest niezbitym dowodem na to, że AMB to kurs, w którym liczą się ludzie.

Jeśli się wahasz, weź to pod uwagę – tu ze swoimi pomysłami i trudnościami nie jesteś sama.

 

 

Opinie klientek Anna MichałowskaAnna Michałowska
Fundacja Kobieta Niezależna

 

Działalność nierejestrowana to droga, a nie cel!

Biznes Mamy. Poradnik o działalności nierejestrowanej to publikacja, która zaprzyjaźni Cię z myślą o stawianiu pierwszych kroków w biznesie.

Zaopatrz się w nią, zanim podejmiesz decyzję o wypłynięciu na szerokie wody prowadzenia własnej działalności gospodarczej – będzie ona Twoim sterem i mapą na drodze do monetyzowania swoich pasji.

Autorka, Joanna Rułkowska, prowadzi czytelniczki – a szczególnie mamy i przyszłe mamy – dosłownie za rękę.

W klarowny sposób wyjaśnia, jak stworzyć biznes na próbę w ramach działalności nierejestrowanej, w ramach posiadanego wolnego czasu i bez szkody dla zdrowia, relacji z dziećmi oraz rodziną.

Co stanowi niepodważalną wartość książki?

Przede wszystkim przystępne objaśnienia do przytaczanych przepisów prawnych, lista spraw, którymi powinnaś się zaopiekować, aby taka działalność mogła przebiegać poprawnie, a także cała masa wskazówek i przykładów z nie zawsze łatwych doświadczeń autorki oraz ćwiczenia do przeprowadzenia już na własnym „podwórku”.

Sięgnij po tę pozycję, aby oswoić myśl, że Ty też możesz być przedsiębiorczą mamą. I czerp zyski ze swojej pasji!

 

 

Opinie klientek Ewa Moskalik PepperEwa Moskalik-Pepper
Mamo Pracuj

 

Miałam kiedyś przyjemność prowadzić rozmowę na żywo z Asią na temat działalności nierejestrowanej.

Pomyślałam wtedy, że gdyby ktoś w taki sposób jak Asia tłumaczył naszym czytelniczkom zawiłości działalności nierejestrowanej i opowiadał o prowadzeniu własnego biznesu, to przedsiębiorczych mam byłoby zdecydowanie więcej.

Dlatego cieszę się, że Joanna napisała ten poradnik, który pokazuje, jak założyć i mądrze prowadzić firmę.

A robi to nie tylko z perspektywy prawa i przepisów, ale przede wszystkim z perspektywy mamy i kobiety, która całą tę drogę przeszła sama.

Joanna dzieli się swoją wiedzą i swoim przykładem udowadnia, że nawet mama wielodzietna może być przedsiębiorcza i prowadzić dobrze prosperujący biznes.

 

 

Opinie klientek Karolina BuryKarolina Bury
Klub Przedsiębiorczych Mam

 

Mamy często nie wiedzą, że mogą pracować w ramach działalności nierejestrowanej. A to doskonała możliwość sprawdzenia swoich sił w biznesie! To pas startowy pod wymarzoną firmę.

Joanna Rułkowska w niezwykle dokładny i kompleksowy sposób wyjaśnia zawiłości działalności nierejestrowanej.

Krok po kroku przeprowadza przez proces jej zakładania, prowadzenia i przekształcania w działalność gospodarczą.

Co dla nas ważne – pochyla się nad możliwościami i potrzebami mam, bo zna je z własnego doświadczenia.

Świetna książka dla kobiet, które chcą wziąć sprawy zawodowe w swoje ręce! 

 

 

Opinie klientek Anna TabajAnna Tabaj
MamaAcademy

 

Asia jest ekspertem w naszej MamaAcademy w module Prawo, gdzie na czynniki pierwsze, najistotniejsze i najprościej jak się da, wyłożyła wszelkie zawiłości zagadnienia działalność nierejestrowana.

Poza tym, była gościem webinaru dla naszych kursantek odpowiadając na potrzebę zgłębienia wiedzy o prawach mam na urlopie macierzyńskim i wychowawczym.

Profesjonalizm, przygotowanie, terminowość oraz ogrom wiedzy.

Podziwiam tę kobietę!

 

 

Opinie klientek Ewa PopielarzEwa Popielarz
Akademia korekty tekstu

 

Zaprosiłam Asię do wystąpienia na żywo w ramach Akademii korekty tekstu – mojego kursu dla korektorów. Do dziś jest to jeden z najchętniej oglądanych live’ów.

Asia metodycznie, krok po kroku zaprezentowała nam najważniejsze informacje dotyczące działalności nierejestrowanej.

Z uśmiechem odpowiedziała na pytania kursantów i rozwiała najważniejsze wątpliwości.

Mówienie o tak skomplikowanych sprawach prostym językiem to prawdziwa sztuka. Asia robi to przy tym z taką otwartością i życzliwością, że nie nikt nie boi się zadawać pytań.

Polecam jej szkolenia, bo są prawdziwą kopalnią wiedzy, do tego podaną w miłej atmosferze. 

 

 

Opinie klientek Marzena KaczmarekMarzena Kaczmarek
Dziergane z Miłością – rękodzieło inspirowane Naturą

 

Mam artystyczna duszę i nie ogarniałam prawa, księgowości i innych biznesowych zawiłości.

Kiedyś byłam na szkoleniu RODO i kompletnie nic nie zrozumiałam. Kiedyś bardzo bałam się prowadzić swój biznes, mimo, że od dawna chciałam być na swoim.

Podziwiałam znajomych jak zakładali swoje firmy. Jedni działali z sukcesem inni wracali na etat po pół roku, zamykając działalność – ja, nie chciałam tak skończyć.

Dziś mija prawie rok jak jestem w AMB. Doceniam ogrom pracy jaki włożyła Joanna, abym ja w spokoju, zgodnie z prawem, legalnie i profesjonalnie mogła spróbować swoich sił jako bizneswoman.

Dla mnie Joanna jest osobą kompetentną, sumienną, wyrozumiałą, cierpliwą, dokładną, uważną i autentyczną – z wykształcenia prawniczka i księgowa, która też zaczynała prowadzić swój biznes od DN.

Ma ogromny, niesamowity dar łączenia dwóch światów tzn. potrafi „przetłumaczyć” urzędowe zawiłości, paragrafy, artykuły, kodeksy na „język polski”.

AMB – lekcje świetnie ułożone, od podstaw, wiedza dawkowana stopniowo, wiedziałam jak przerabiać kurs, bo dostałam nawet plany tygodniowe, miesięczne i konkretne wytyczne. Dzięki temu zobaczyłam, ze robię postępy, że codziennie czegoś się uczę, powoli małymi kroczkami idąc ku swoim MARZENIOM, doceniając siebie i swoje działania.

Dziś już nie czekam cały rok na wakacje. Dziś już nie czekam cały tydzień na weekend! Robię to co kocham, życie takie krótkie.

Joanno dmuchnęłaś w moje skrzydła, a ja mogłam polecieć tam, gdzie od dawna chciałam. Wzbiłam się wysoko, tam gdzie zupełnie nie planowałam. Prowadzę swój biznes z lekkością i radością.

Za moimi sukcesami stoi wiele kobiet, a zaczeło się od Joanny.

 

 

Opinie klientek Izabela Kaźmierczak-KamiennikIzabela Kaźmierczak-Kamiennik
Prawnik

 

Ebook kompleksowo i w szczegółach przekazuje wiedzę na temat działalności nierejestrowanej.

Żadna publikacja w Polsce nie daje takich wskazówek i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w tej materii.

Poza tym jest napisany prosto i nie odczuwa się, że pisał to prawnik.

Polecam każdemu, kto zastanawia się czy taka działalność jest dla niego i jakie obowiązki się z tym wiążą.

Takiej dawki wiedzy, nie znajdziesz nigdzie!!

 

 

Opinie klientek Aleksandra TarkartAleksandra
Tarkart

 

Obecność Joanny w internecie daje mi od samego początku gdy ją poznałam, bardzo dużo.

Dzięki niej w ogóle ruszyłam z miejsca, ogarnęłam wszystko od strony prawnej.

Nie jestem mamą, a mimo to ebook o działalności nierejestrowanej sprawdził się u mnie super i polecam go każdemu.

E-book jest dla mnie kopalnią wiedzy. Podobnie jak webinar, do którego wracałam już kilkukrotnie.

Oba te źródła uporządkowały moją wiedzę, rozwiały wątpliwości i sprawiły, że nabrałam pewności siebie w kwestii ustalania cen, mówienia głośno o tym, że prowadzę biznes.

Wcześniej mimo, że działam legalnie od samego początku, czułam się trochę jakoś tak nieswojo, jakbym robiła coś nie do końca poprawnego.

Joanna często mówi o tym, żeby wierzyć w siebie, mówić o swojej działalności i ruszyć z miejsca – i to wszystko dzięki niej zrobiłam!

 

 

Opinie klientek Jagoda HorodeckaJagoda Horodecka
Doradca podatkowy

 

Asiu, przeczytałam całość i aż brak słów – to jest tak kompleksowa pozycja, że rzadko się zdarza żeby ktoś na jeden temat spojrzał z tak wielu stron.

Coś idealnego dla mamy – nie trzeba przedzierać się przez milion artykułów i zastanawiać się co jeszcze trzeba sprawdzić, Ty odwaliłaś cała brudną robotę.

Można wziąć Twój ebook i już wszystko wiadomo – co z podatkami, co z księgowością, co z formalnościami (w szczególności kwestie prawne), kasą fiskalną, czy pracą na etacie/zleceniu.

Ba! Wspominasz również o takich dodatkowych aspektach, gdzie myślę że nawet wielu osobom nie przyszło by do głowy żeby to sprawdzić – np. sanepid czy RODO, no bo gdzież, przecież to 'tylko’ działalność nierejestrowana.

I jeszcze cała analiza pod kątem macierzyńskiego. A do tego nie mogłam się oderwać od czytania, jak przy najlepszym kryminale (uwielbiam kryminały;)).

Nie wiem jak to zrobiłaś, ale robisz to dobrze! 

 

 

Opinie klientek Ludwika GębaLudwika Gęba
SuperBaby

 

W momencie, gdy postanowiłam sprzedawać swoje produkty, od razu wiedziałam, że chcę robić to legalnie! Gdy zaczęłam szukać informacji o działalności nierejestrowanej na szczęście udało mi się trafić na Joasię i @prawomamy!

Od samego początku obdarzyłam ją zaufaniem bo zawsze odpowiadała na wszystkie moje pytania i pomagała bezinteresownie!

Dlatego postanowiłam kupić jej ebooka!

Mam na imię Ludwika i wraz z moimi córkami prowadzę mały, kartkowy biznes. Nasze kartki powstały po to, aby wywoływać łzy wzruszenia, radość i śmiech! Naszym celem jest kreowanie ciekawej „oprawy” dla słów, które chcesz skierować do ważnej dla Ciebie osoby. Chcemy, aby Twoi bliscy czuli się wyjątkowo. Dlatego tworzymy również kartki personalizowane, żeby trafić razem z Tobą do ich serc!

Na początku 2020 roku, gdy ogłoszono w Polsce lock down z powodu wybuchu pandemii moje miejsce pracy zostało zamknięte, a ja miałam mnóstwo wolnego czasu.

Postanowiłam spożytkować go na naukę programów graficznych.

Efektem ubocznym było powstanie Słoiczków, czyli pierwszej kartki okolicznościowej z okazji Dnia Mamy.

Projekt od razu przypadł do gustu moim bliskim i znajomym! Pomyślałam, że warto pójść w tym kierunku i stworzyć kilka kartek na różne okazje. Tak powstały Super Baby.

E-book Biznes Mamy, to kopalnia wiedzy, znalazłam tam odpowiedzi na wszystkie moje pytania. Bez strachu zabrałam się za działanie. W dodatku w książce znajdziemy wywiady ze specjalistami np. Radcą prawnym oraz fajne wskazówki Asi jak radzić sobie z działalnością nierejestrowaną będąc mamą malucha! Polecam mocno!

 

 

Opinie klientek Karolina PiotrowskaKarolina Piotrowska
Wyroby z żywicy

 

Szukając odpowiedzi na różne nurtujące mnie pytania odnośnie legalnego biznesu trafiłam na profil Joanny gdzie żadne pytanie podczas webinarów i innych oferowanych form nie pozostało bez odpowiedzi.

Uczestniczyłam w spotkaniach online, wykupiłam inne produkty które rzetelnie przygotowały mnie do sprzedaży.

Każdy webinar to ogromną ilość wiedzy, taka baza na której można spokojnie rozpocząć działalność.

Teraz dopiero inwestuję w sprzedaż i poszukuję klientów.

Tworzę biżuterię z żywicy. Jest to moją pasją oraz zajęciem które dodatkowo wykonuję po swoich obowiązkach w gospodarstwie. Początkowo tworzyłam z ciekawości, bardzo interesował mnie ten temat. Z czasem zaczęło podobać się to bliskim, rodzinie przyjaciołom i pomyślałam o sprzedaży wyrobów.

Założyłam sklep internetowy, który małymi kroczkami rozwijam i w którym sprzedaję swoje produkty. Znaleźć mnie można na Instagramie i Facebooku jako Gabinet bizuterii – wyroby z żywicy. 

 

 

Opinie klientek Agnieszka U córyAgnieszka
u Córy

 

Dzięki Asi i Jej ogromnej wiedzy znalazłam światełko w tunelu na rozwijanie mojej pasji w formie biznesu!

W E-booku znalazłam odpowiedź na każde moje pytanie dotyczące legalnego rozpoczęcia i prowadzenia działalności nierejestrowanej.

Wiele kwestii prawnych, księgowych zrozumiałam ponieważ w jasny sposób zostały one przedstawione.

Polecam również lekturę na czytniki – wszystko jest czytelne i bardzo wygodnie się czyta.

Po przeczytaniu e-booka poczułam się pewniejsza w prowadzeniu biznesu.

Ten E-book to obowiązkowa lektura dla wszystkich osób, które chcą rozpocząć działalność nierejestrowaną.

Ogromnym plusem są również dodatki dołączone do e-booka, m.in. ćwiczenia, które pomagają przepracować i wdrożyć w życie wiedzę zawartą w lekturze.

Prowadzę szyciową markę „u Córy”. „u Córy” powstało z dwóch powodów: z miłości do kreatywności oraz potrzeby spełnienia mojego marzenia by pójść w ślady Mojej Mamy – krawcowej.

W pracowni do swoich uszytków wykorzystuję tkaniny, ubrania z drugiej ręki oraz ścinki po szyciowych projektach. Dzięki czemu moje produkty są wyjątkowe, a także przyjazne środowisku. 

 

 

Opinie klientek Dorota KlewiczDorota Klewicz
Empatyczna Asystentka

 

Dziś mija miesiąc odkąd przeszłam z działalności nierejestrowanej na tę formalną, czyli gospodarczą. I m.in. dzięki Asi każdy krok w moim biznesie był stabilny i pewny.

Od początku liczyłam na to, że działalność nierejestrowana to tylko forma przejściowa.

Dzięki wiedzy od Asi wiedziałam jak się przygotować finansowo na przejście na działalność gospodarczą.

Także organizacja w domu (jestem mamą dwójki dzieci) była łatwiejsza kiedy czytałam ebook od mamy dla mamy 🙂

Zaczynałam swoją działalność jako wirtualna asystentka. Pomagałam technicznie przenieść biznes do świata online. Zleceń przybywało, a moje klientki wcale nie chciały się ze mną rozstawać 🙂

Zauważyłam, że osoby, z którymi pracuję, potrzebują wsparcia strategicznego i marketingowego bardziej niż samej techniki.

Tak, krok za krokiem, wykorzystując swoje naturalne talenty oraz wiedze zdobytą w ciągu ostatnich 3 lat na kursach i prowadzeniu swojej działalności dla mam w sieci, stworzyłam Program Strategii Motyla, na którym pomagam kobietom o wysokiej wrażliwości zbudować zaplecze swojej marki osobistej.

Z łagodnością, akceptacją swoich przekonań a przede wszystkim z empatią. Jak motyl przechodzi przez stadium gąsienicy, kokonu aż do rozkwitu i pełni piękna, tak my działamy strategicznie i z lekkością budując markę online.

 

 

Opinie klientek Katarzyna Pracownia KalunaKatarzyna
Pracownia Kaluna

 

Akademia Małego Biznesu to kompleksowy kurs na temat działalności nierejestrowanej.

W cenie kursu dostajemy bardzo dużo wiedzy podzielonej na odpowiednie moduły tematyczne, dokumenty prawne (regulamin sprzedaży, RODO itp.) oraz księgowe (formularz uproszczonej ewidencji sprzedaży, wzór faktury itp.).

Uważam, że koszt kursu za tak niewiele za tak wiele.

W Akademii Małego Biznesu jest dosłownie wszystko, czego potrzeba, żeby wystartować z działalnością nierejestrowaną i zyskać pewność, że zrobi się wszystko, jak należy.

Ja taką pewność zyskałam. Dzięki temu nie muszę się martwić, że czegoś nie zrozumiem, i mogę zająć się robieniem tego, co lubię, czyli rozwijaniem swojego biznesu od jego kreatywnej strony (jestem rękodzielniczką).

Jestem naprawdę zadowolona, że kupiłam dostęp do kursu.

Asia jest bardzo pomocną osobą, szybko odpowiadała na moje pytania, gdy coś było dla mnie niejasne. Czułam się zaopiekowana w tym temacie.

Z całego serca polecam innym, zwłaszcza niezdecydowanym osobom. Jeśli macie jakieś wątpliwości odnośnie działalności nierejestrowanej – ten kurs i jego autorka je rozwieje.

 

 

Opinie klientek Katarzyna ŻuczkowskaKatarzyna Żuczkowska
Biżuteria artystyczna

 

Serdecznie polecam! Zbiór wszystkich potrzebnych dokumentów do prowadzenia Działalności Nierejestrowanej, wiedza prowadzącej i wsparcie grupy – to wszystko w jednym miejscu. No i możliwość zadawania pytań – bezcenne.

Zdecydowałam się na Akademię Małego Biznesu mimo tego, że już posiadałam sporo wiedzy na temat NDG.

Dokładnie wiedziałam których dokumentów potrzebuję i jakie mam pytania. Wszystko otrzymałam wraz z kursem.

No i oczywiście Asia aktualizuje wszystkie regulaminy, tak byśmy już nie musiały się tym zajmować. Głowa jest uwolniona i można po prostu zająć się prowadzeniem swojego biznesu i tworzeniem.  

 

 

 

Opinie klientek Karolina Przybył Gabinet SłowaKarolina Przybył
Gabinet Słowa

 

Informacja o naborze do Akademii Małego Biznesu trafiła do mnie w idealnym momencie. Przed zakończeniem urlopu macierzyńskiego podjęliśmy z mężem decyzję, że spróbuję połączyć opiekę nad dzieckiem i pracę z domu.

Jestem bardzo wdzięczna Asi za to, że postanowiła w jednym miejscu zebrać wszystkie informacje niezbędne do prowadzenia działalności nierejestrowanej (a w przyszłości przekształcenia jej we własną działalność gospodarczą).

Mając komplet informacji oraz wsparcie Asi, czuję się po prostu pewniej.

Czas, który poświęciłabym na samodzielne przeszukiwanie internetu, mogę zainwestować w rozwijanie mojego małego biznesu, naukę albo zwyczajnie spędzić go z rodziną.

Większość rzeczy robię sama i jest to dla mnie ogromny luksus, że w tym przypadku nie muszę się o nic martwić.

 

 

Opinie klientek Anna Krzymieniewska Lawendowa SzafaAnna Krzymieniewska
Lawendowa Szafa

 

Jestem wdzięczna, że zanim przystąpiłam do prowadzenia działalności nierejestrowanej trafiłam na profil Joasi która rozpoczynała swoją pierwszą edycję AMB.

Zakupiłam kurs i była to jedna z najlepszych inwestycji w siebie, w rozwój swojej działalności.

Początkowo ukierunkowywałam się na prowadzenie działalności nierejestrowanej i do niej dążyłam. Z biegiem czasu i usystematyzowanej wiedzy jaką przekazywała nam Joasia poszłam o krok dalej i założyłam własną działalność gospodarczą.

Bez pomocy Joasi pewnie tę decyzję odwlekałabym z czasem i do dnia dzisiejszego byłabym w tym samym punkcie w którym byłam przed rozpoczęciem AMB.

W AMB zdobyłam kompleksową wiedzę merytoryczną która pozwoliła mi na realizację własnych marzeń w sposób chronologiczny, usystematyzowany i zgodny z przepisami prawa.

Poruszonych zostało wiele gałęzi procesowych od pomysłu na DN po działania marketingowe, księgowe, prawne aż do modułu jak zakończyć DN i rozpocząć DG.

Joasia służy wsparciem na każdym etapie, odpowiada na wszystkie pytania i wątpliwości i to co było też dla mnie najważniejsze przygotowuje min: briefy umów, briefy regulaminów sprzedaży i polityki prywatności – osobiście bez tej pomocy nie byłabym sama w stanie przebrnąć przez te wszystkie procedury.

Z czystym sumieniem i pełnym przekonaniem polecam wszystkim niezdecydowanym uczestnictwo w AMB i jestem przekonana że po zakończeniu własnych kursów u Joasi będziecie czuć się zaopiekowani tak jak ja – naprawdę WARTO!

Joasiu może będzie kiedyś okazja do osobistego podziękowania, obecnie dzieli nas spora odległość (ja Poznań, Ty Białystok) ale chcę ogromnie Tobie podziękować za wszystko wyżej wymienione. Śmiało mogę powiedzieć że jesteś matką chrzestną mojej działalności!

 

 

Opinie klientek Beata Sagan SzendzielorzBeata Sagan-Szendzielorz
Korekta

 

 Bardzo dziękuję Joannie Rułkowskiej za ten kurs.

Dzięki niemu dowiedziałam się wielu istotnych rzeczy o działalności nierejestrowanej, o których bym nawet nie pomyślała, oraz nabrałam pewności w rozmowach z klientami, ponieważ teraz znam swoje prawa i obowiązki.

Joasia przedstawia wszystko w bardzo przystępny sposób, jasno i klarownie, nawet taki laik, jak ja, jest w stanie zrozumieć zawiłości prowadzenia własnego biznesu.

Ponadto Joasia udostępnia dokumenty niezbędne do prawidłowego prowadzenia DN, zarówno prawne, jak i księgowe. Mnie najbardziej zależało na dokumentach RODO i tu również uzyskałam wszystko, co mnie interesowało.

Przede wszystkim uważam, że cena kursu jest bardzo okazyjna – bardzo często sam pakiet RODO kosztuje więcej. A tutaj miałam wszystko – kompleksowo i rzetelnie.

 

 

Opinie klientek Natalia ŁyżbickaNatalia Łyżbicka
Lilie Polne

 

Jestem bardzo zadowolona z przystąpienia do AMB. To jest świetna inwestycja na starcie małego biznesu.

Oczywiście najpilniejszą potrzebą dla mnie było wyjaśnienie spraw księgowych i pakiet RODO, ale ten kurs przynosi o wiele więcej.

Asia dzieli się swoją wiedzą o prowadzeniu małego biznesu kompleksowo i podchodzi szeroko do tego tematu. To mnóstwo inspiracji i sprawdzonych rozwiązań. Dodatkowym fantastycznym bonusem tego kursu jest dalsze towarzyszenie Asi podczas uczestnictwa w AMB. W razie potrzeby można uzyskać odpowiedź na swoje pytania i rozwiać ewentualne wątpliwości.

Joanna Rułkowska to po prostu rzetelna firma i niezwykle życzliwa i ciepła osoba. Serdecznie polecam.

 

 

Katarzyna von Engel
Linergistka

 

Znalazłam Joannę w internecie. Zachwyciła mnie swoją osobowością i wiedzą. Zaprosiłam Ją aby poprowadziła wykład na temat działalności nierejestrowanej w mojej Akademii. To była strzał w 10.

Joanna jest bardzo kompetentną osobą. Jest profesjonalistką z ogromnym doświadczeniem. Jest skarbnica wiedzy na ten temat.

Wszystko wyjaśnia krok po kroku. Odpowiada na każde pytanie. Super się jej słucha. Pomogła moim kursantkom zaplanować pierwszą działalność, która nie wymaga papierologii i opłat ZUS.

Polecam każdej początkującej manicurzystce, stylistce brwi i rzęs oraz linergistce jej konsultacje lub produkty online.