Joanna Rułkowska

prawniczka

Ekspertka w temacie małych biznesów i pasjonatka praw kobiet. Autorka książki Biznes Mamy i programu wsparcia w postaci Akademii Małego Biznesu. Laureatka konkursu Kobieta E-commerce 2023 w kategorii Przedsiębiorcza Mama. Specjalizuje się w budowaniu profesjonalnych i zgodnych z prawem pasów startowych od działalności nierejestrowanej do biznesu marzeń. Wierzy, że każda chwila to szansa, by wszystko zmienić.
[Więcej >>>]

Chcesz zostać korektorem? Zacznij od działalności nierejestrowanej!

Joanna Rułkowska26 października 2023

W dzisiejszych czasach, wiele osób poszukuje sposobów na rozwijanie swojej działalności zawodowej, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę zdalną i możliwość zarabiania w domowym zaciszu.

Korektor i działalność nierejestrowana

Jednym z ciekawych kierunków, który warto rozważyć, jest branża korektorska. O tym, jak rozpocząć swoją przygodę jako korektor i jakie możliwości oferuje działalność nierejestrowana w tej branży, rozmawiałyśmy podczas inspirującego live’a z Ewą Popielarz.

Podczas tego wywiadu:

 • Ewa Popielarz, założycielka Akademii dla początkujących korektorów, dzieliła się swoją historią biznesową. Opowiedziała mi, jak budowała swoją pasję do korekty tekstów, będąc mamą wielodzietną, i jakie wyzwania napotkała w drodze do sukcesu. Jej historia jest inspiracją dla wszystkich, którzy pragną połączyć pracę z pasją i osiągnąć sukces w dziedzinie korekty tekstów.
 • Rozmawiałyśmy również o tym, czy działalność nierejestrowana to dobry pomysł dla korektorów.
 • Podpowiedziałam także jakie prawne i księgowe aspekty warto wziąć pod uwagę rozpoczynając własny biznes w tej branży.
 • Omówiłyśmy najważniejsze kwestie, które pomogą przyszłym korektorom zrozumieć, jakie są wymagania i jakie obowiązki wiążą się z pracą na własny rachunek.

Jeśli czerpiesz satysfakcję w pracy z tekstem i marzysz o pracy w domowym zaciszu, branża korektorska może być dla Ciebie odpowiednim kierunkiem.

>>> Czy sklep online to wydatek czy inwestycja dla osób prowadzących mały biznes? Sprawdź to w artykule: Działalność bez rejestracji? Bądź interaktywna!

Działalność nierejestrowana w tej dziedzinie daje wiele możliwości zarówno zawodowych, jak i osobistych. Możesz budować swoją karierę korektora, łącząc różne pomysły na biznes i dywersyfikując przychody.

Jeśli masz dodatkowe pytania na temat pracy korektora, działalności nierejestrowanej lub jakiejkolwiek innej kwestii związanej z tą branżą, nie krępuj się pytać.

Napisz komentarz!

          Joanna Rułkowska
          prawniczka

***

Działalność nierejestrowana a podatek dochodowy? Pięć najważniejszych informacji!

Działalność nierejestrowaną cechuje przede wszystkim uproszczona forma jej prowadzenia, co związane jest ściśle z mniejszą ilością formalności, a także mniejszymi kosztami.

Mimo to, nadal należy pamiętać, że istnieją określone wymogi, z którymi warto się zapoznać jeszcze przed rozpoczęciem prowadzenia własnego biznesu [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Joanna Rułkowska

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Joannę Rułkowską w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  Komentarze (0)

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Joannę Rułkowską w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: