Joanna Rułkowska

prawniczka

Ekspertka w temacie małych biznesów i pasjonatka praw kobiet. Autorka książki Biznes Mamy i programu wsparcia w postaci Akademii Małego Biznesu. Laureatka konkursu Kobieta E-commerce 2023 w kategorii Przedsiębiorcza Mama. Specjalizuje się w budowaniu profesjonalnych i zgodnych z prawem pasów startowych od działalności nierejestrowanej do biznesu marzeń. Wierzy, że każda chwila to szansa, by wszystko zmienić.
[Więcej >>>]

Kursory Roku? Siła kobiet w biznesie!

Joanna Rułkowska13 listopada 2023

Dasz się zaprosić do zakamarków konkursu „Kursory Roku”, gdzie siła kobiet w biznesie przejawia się nie tylko w działaniach, ale również w wspieraniu i inspirowaniu innych.

Kursory roku czyli siła kobiet w biznesie

Ostatnio miałam przyjemność przeprowadzić serię fascynujących wywiadów z utalentowanymi kobietami, które podjęły wyzwanie i biorą udział w konkursie „Kursory Roku”.

To dla mnie wyjątkowe doświadczenie, obcując z historiami inspirujących kobiet, które odważnie stawiają pierwsze lub kolejne kroki w przedsiębiorczości.

W naszych rozmowach dzieliliśmy się nie tylko doświadczeniami związanymi z samym konkursem, ale także opowiedziałyśmy o tym, jak ważne jest wzajemne wsparcie w tym ekscytującym przedsięwzięciu. Czy to w czasie wspólnego przeżywania wyzwań czy też wspólnego świętowania sukcesów, nasza wspólnota kobiet w biznesie jest miejscem, gdzie inspirujemy, uczymy się od siebie nawzajem i wspólnie rozwijamy.

Kursory Roku? Siła kobiet w biznesie!

W artykule tym pragnę się z Wami podzielić owocami tych rozmów

 • Dowiecie się, co dla nas oznacza konkurs „Kursory Roku”,
 • Czy łatwo było podjąć decyzję o udziale,
 • Dlaczego wspieranie się nawzajem jest dla nas kluczowym elementem tej niezwykłej przygody.

Zapraszam do odkrywania wspólnie z nami siły kobiet w biznesie, ukrytej w formule konkursu „Kursory Roku” zorganizowanego przez Olę Gościniak.

Dorota Mroczek – mentorka przedsiębiorczych kobiet

To prawdziwie inspirujące doświadczenie, gdy widzę jakie potencjały kryją się w każdej z nich. 

Kocham kreować marki osobiste, odkrywać tajemnice mediów społecznościowych, zgłębiać automatyzację biznesową i kształtować strategię rozwoju. 

Pomaganie w rozwoju – to dla mnie nie tylko praca, ale także misja.

Chcę wspierać przedsiębiorcze kobiety w rozwijaniu biznesów online od podstaw. 

Przez proces mentoringu chcę Im pokazać, że nawet „czarna magia” może być zrozumiana i opanowana.

Wywiad z Dorotą znajdziesz TUTAJ.

>>> Przeczytaj o liderkach swoich czasów, które nie tylko zmieniały bieg historii, ale także wzmacniały inne kobiety w dążeniu do osiągnięcia swoich celów: Biznesowe lekcje od ośmiu niezwykłych kobiet: artykuł inspirowany konkursem Kursory Roku 2023

Martyna Wełyczko-Łebek – Kameralne Studio

Martyna Wełyczko-Łebek

Pomagam tworzyć skuteczne treści wideo dla kobiecych biznesów.

Uczę jak nagrać i zmontować przyciągające filmy dla swojej marki osobistej.

Robię research – wyszukuję obecne trendy i dostosowuję do strategii marki.

Realizowanie zleceń dla kobiecych biznesów. Stała współpraca z dwoma klientkami. Rozwój konta na Instagramie. Przeprowadzenie wyzwania wideo – jak montować rolki w Interaktywnej Paczce. Przeprowadzenie szkolenia „Jeszcze szybsze rolki” w ramach akcji „Paczka dla paczki”. Przeprowadzenie kilku motywacyjnych lajwów na swoim profilu i gościnnie.

Wywiad z Martyną znajdziesz TUTAJ.

Kinga Konopelko – Edulegal

Nazywam się Kinga Konopelko i jestem radcą prawnym. Prowadzę dwie marki – Prawnik przedsiębiorców oraz Edulegal – marka dedykowana branży edukacyjnej (i w tym zakresie chciałabym zgłosić swoją działalność do konkursu).

Co robię?

Na co dzień pomagam prowadzić biznes z lekkością pokazując jak ogarnąć tematy prawne w swoim biznesie szybko, skutecznie i… w miarę bezboleśnie.

Tłumaczę z prawniczego na nasze, a trudne i skomplikowane tematy upraszczam.

Tworzę umowy, wdrażam RODO, szkolę. Tworzę bezpłatne wyzwania/szkolenia oraz inne materiały edukacyjne. Jestem autorką rozwiązań prawnych dla przedsiębiorców.

Wywiad z Kingą znajdziesz TUTAJ.  

>>> Czy warto mieć swoją stronę internetową, jeśli dopiero zaczynasz prowadzić działalność nierejestrowaną? Działalność bez rejestracji? Bądź interaktywna!

Blanka Bobryk – Blankownia

Jestem właścicielką pracowni stylizacji mebli i rękodzieła Blankownia, w której dopisuję nowe historie do starych mebli.

Reanimuję kredensy i komody, które marnieją na strychach i zamieniam je w niepowtarzalne elementy wystroju salonów, sypialni i kuchni.

W mediach społecznościowych inspiruje tysiące ludzi do kreowania wyjątkowych wnętrz. A na warsztatach z odnawiania mebli pomagam kobietom, które chcą wziąć sprawy w swoje ręce.

W październiku miała premierę moja książka „Odnawiaj, maluj i zarabiaj”.

To pierwszy na polskim rynku poradnik dla osób (w szczególności kobiet), które odnawiają, stylizują meble i chciałyby zacząć zarabiać na swojej pasji, nawet jeśli nie mają własnej firmy.

Pisząc każdą stronę tej książki, miałam w głowie jeden cel: pomóc początkującym rękodzielnikom wystartować z własną pracownią.

Przeanalizowałam 5 lat doświadczenia w prowadzeniu warsztatu bez firmy. Wyciągnęłam wnioski z własnych błędów i sukcesów. Zbadałam poprzez ankietę i kilkuletnie obserwacje, jak funkcjonują i w jaki sposób sprzedają inne pracownie w Polsce i za granicą. I zamieniłam tę wiedzę w poradnik, który sama chciałabym przeczytać na początku mojej przygody z pędzlem i szlifierką.

Książkę dostępną w wersji papierowej i e-booku wydałam samodzielnie przy wsparciu kilku kobiecych solo biznesów.

Wywiad z Blanką znajdziesz TUTAJ.

***

Jak oddać swój głos w konkursie Kursory Roku?

 • Wejdź na stronę konkursu „Kursory Roku” TUTAJ 
 • Znajdź zgłoszenie kobiety na którą chcesz zagłosować i kliknij „Oddaj głos”
 • Ciesz się uczestnictwem w wspólnym przedsięwzięciu!

Pamiętajcie, że każdy głos ma znaczenie, a Wasze wsparcie jest nieocenione.

Razem możemy uczynić ten konkurs wyjątkowym doświadczeniem dla wszystkich początkujących przedsiębiorczyń.

>>> Jakie warunki musisz spełnić, aby prawidłowo prowadzić działalność bez rejestracji? Działalność nierejestrowana 2023? Pięć warunków na start!

Dziękuję za Waszą otwartość i wsparcie!

          Joanna Rułkowska
          prawniczka

***

Biznesowe lekcje od ośmiu niezwykłych kobiet: artykuł inspirowany konkursem Kursory Roku 2023

W świecie pełnym wyjątkowych kobiet, niektóre pozostawiają trwały ślad na kartach historii i stają się inspiracją dla wielu pokoleń. Są to nie tylko kobiety, które osiągnęły niezwykłe sukcesy, ale także liderki, które wytyczają kurs rozwoju dla innych.

Dla mnie samej stanowią one prawdziwe „kursorki swoich czasów”, przewodniczki, które pokazują, że możliwe jest osiągnięcie marzeń i stawienie czoła wyzwaniom [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

Jeżeli potrzebujesz indywidualnej płatnej pomocy prawnej, to zapraszam Cię do kontaktu.

Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

Joanna Rułkowska

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Joannę Rułkowską w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  Komentarze (0)

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Joannę Rułkowską w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: